Verejné ospravedlnenie od Zbožomatu

Koncom februára sme na našom blogu zverejnili informácie o prebiehajúcom súdnom konaní s e-shopom Zbožomat. Ten neoprávnene užíval logo Overené zákazníkmi a vo svojich newsletteroch používal jeho napodobeninu. Koncom marca mestský súd v Prahe potvrdil toto neoprávnené užívanie a zo strany Zbožomatu prebehlo verejné ospravedlnenie voči Heureke.

Na základe rozhodnutia mestského súdu v Prahe sú weby Zbožomat.cz, Dárkyla.cz a Toptoys.cz povinné na svojich úvodných stránkach zverejniť odkaz na ospravedlnenie prevádzkovateľovi portálu Heureka.cz. Ďalej sú povinné prestať využívať existujúce widgety a napodobeniny, ktoré pripomínajú službu Overené zákazníkmi.

Obrázok 1: Uverejnenie ospravedlnenia na homepage Zbožomatu:

HP_zbozomat_omluva

Obrázok 2: Úplné znenie ospravedlnenia

Zbožomat_omluva_cele_znění

Ochranná známka Overené zákazníkmi

„Certifikát Overené zákazníkmi získa len naozaj spoľahlivý predajca na základe recenzií a hodnotení reálnych zákazníkov. Výsledok celého sporu je pre e-shopy signálom toho, že kredibilita je strážená a e-shopy nemôžu bez dosiahnutého hodnotenia zameniteľné označenie využívať,“ hovorí k výsledkom Tomáš Braverman, riaditeľ Heureky, a pokračuje: „Napodobeniny môžu mylne označovať predajcov, ktorí nie sú dôveryhodní a zákazníkov môžu zavádzať. Vďaka rozhodnutiu súdu je certifikát pre zákazníkov i e-shopy naďalej dôveryhodným označením a zákazníci sa môžu na jeho základe bezstarostne rozhodnúť o nákupe.“

V programe Overené zákazníkmi udelili reálni nakupujúci miliónov recenzií a hodnotení. Certifikáty Overené zákazníkmi sa tak stali ochrannými známkami, a ich zneužitie či falošné získanie je ošetrené.

Pridaj komentár