Meníme zoradenia produktov v kategóriách

V nedávnej dobe sme upravili spôsob zoradenia produktov v jednotlivých kategóriách. Zmenu sme urobili na českej, aj na slovenskej Heureke. Novo sú produkty zoradené predovšetkým na základe reálnych predajov.

V priebehu marca sa výpis produktov v jednotlivých kategóriách začal zoraďovať na základe nového ranku, v ktorom hrá väčšiu dôležitosť reálny predaj produktu než doterajšie najdôležitejšie CTR. „Zmenu zoradenia sme zvažovali už dlhšiu dobu. Hlavným dôvodom zmeny je lepšia orientácia zákazníkov. Našim cieľom je poskytnúť zákazníkovi komplexné informácie o tom, ktoré produkty sú na internete najkvalitnejšie a zároveň najpredávanejšie. Veríme, že táto zmena zlepší zákazníkom prehlaď o trhu a pomôže im zjednodušiť výber toho správneho produktu,“ vysvetľuje zmeny Martin Humpál, product manager v Heureke.

V pôvodnom zoradení malo hlavnú prioritu CTR z produktových detailov. „To (CTR) je vo výpočte zoradenia zachované stále, dôležitejšie pre zobrazovanie sú však reálne predaje,“ doplňuje Martin Humpál a dodáva: „Kvôli starému zoradeniu sa medzi TOP pozície mohli občas dostať produkty, ktoré napríklad nemali dostatočný počet ponúk. To sme vďaka zmenám v ranku, na základe ktorého sa umiestenie vypočítava, odbúrali. “

V niektorých kategóriách sú produkty označené ikonkami TOP 1, TOP 2 atď. „Tieto ikonky sa zobrazujú iba u produktov, ktoré dosahujú na základe vyššie uvedených kritérií minimálne hodnoty ranku. Pokiaľ tieto hodnoty nedosahujú, nemusí byť pri produktoch ikona TOP zobrazená. Aj napriek tomu sa výpis produktov v kategórii automaticky zoradí na základe týchto kritérií,“ doplňuje Humpál.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s