Spustené kategórie v mesiaci máj

Contentové zmeny:

V mesiaci máj sme sprísnili pravidlá pre názvy i v ďalších sekciách. Už teraz odporúčame v sekciách ako „Bazény“, „Aku vŕtačky a skrutkovače“, „Brúsky“, „Píly“ a vlastne v celom segmente „Dielňa“ uvádzať v názve produktu PN, teda produktový kód. Toto opatrenie, ktoré zabezpečuje správne párovanie bude nastavené prakticky vo všetkých sekciách, kde je to len možné. Odporúčame teda už teraz zasielať v tagu PRODUCTNAME všetky informácie: výrobca – produktový rad – produktový kód – farbu / veľkosť.

Chceli by sme tiež upozorniť, že v sekcii „Aku vŕtačky a skrutkovače“ (ak to nie je v názve uvedené inak) je brané, že výrobok obsahuje iba jednu aku batériu. Pokiaľ teda ide o zvýhodnené balenie s viacerými batériami, je povinnosťou to uviesť do názvu, teda tagu PRODUCTNAME.

Tiež sme sa zamerali na sekciu „Detské batohy a kapsičky“, kde si overte, či posielate produktový kód či iné jasne identifikovateľné označenie varianty v názve, aby si užívatelia mohli bez problému vybrať vzor či obrázok na danom batôžku.

Pripravované úpravy sa chystajú napríklad v sekciách „Zrkadlá“ a „Kúpeľňové zrkadlá“, ktoré budú zlúčené a rozdelené parametrami tak, aby používatelia našli správne zrkadlo a nekopírovali sa nám produkty v oboch sekciách. Ak teda chcete mať produkty správne zaradené, odporúčame dôkladne vyplniť tag PARAM.

Rovnakou úpravou prejdú sekcie „Dekoratívne sviečky“ a „Vonné sviečky“, kde sa už teraz produkty duplikujú. Aj v tomto prípade odporúčame dôkladne vyplňovať tag PARAM.

Ďalej sme si všimli, že produkty typu Penové puzzle sa vo veľkom množstve nachádzajú v sekcii „Pre najmenších“, tým si zaslúžia vytvorenie samostatnej sekcie. V júli teda dôjde k vyselektovaniu týchto produktov do samostatnej kategórie. Do XML súboru zadajte CATEGORYTEXT (Heureka.sk | Detský tovar | Hračky | Penové puzzle na zem) a povinný názov je (Výrobca | Motív / Séria / Farba | Počet kusov).

Obdobne sú v sekcii „Proteíny“ zastúpené vo veľkom množstve Proteínové tyčinky, ktoré budú vyčlenené do samostatnej sekcie. CATEGORYTEXT môžete v XML súbore upraviť na (Heureka.cz | Šport | Športová výživa | Proteínové tyčinky) a povinný názov (Výrobca | Rad | Hmotnosť | Príchuť)

Asi najväčšia zmena, ktorú by sme v júli pre lepšie zobrazenie radi vykonali je odlíšenie a výber pre užívateľov, nastane v označení produktov v sekcii „Parfumy“. Jej cieľom bude rozlíšenie dámskej, pánskej či unisex verzie.

V neposlednom rade by sme chceli opäť pripomenúť, že dochádza k postupnému aktivovaniu povinných parametrov, ktoré možno filtrovať na detaile produktu. V nasledujúcich týždňoch sa tak stane u sekcií zo segmentu „Šport“. Odporúčame teda skontrolovať, či naozaj všade, kde je to povinné, zasielate povinné parametre. Ich zoznam nájdete tu.

V maji sme na Heureka.cz aktivovali tieto sekcie:

Trezory, Archivačné krabice, Krúžkové zakladače, Pákové zakladače, Vizitkáre, Masážne kresla

Podrobné informácie o odporúčaných názvoch nájde tu.

Pridaj komentár