Navýšenie maximálnej ceny prekliku

Od augusta je možné na Heureke nastaviť vyššiu maximálnu cenu za preklik a to až do výšky 50,- € bez DPH. Doposiaľ bola maximálna čiastka 4,- € bez DPH. K navýšeniu dochádza z dôvodu častých žiadostí z radov agentúr aj e-shopov. Chcete vedieť, k čomu vlastne nastavenie cien preklikov slúži a akým spôsobom ho môžete nastaviť? Pripravili sme pre vás krátky prehľad, ako na to.

K čomu slúži nastavenie cien preklikov a kedy ho môžete nastaviť?

Po nastavení ceny za preklik sa môže vaša ponuka posunúť do boxu odporúčaných obchodov na detaile produktu. Nastaviť vyššiu cenu za preklik, tzv. bidding môžete využiť až po získaní certifikátu Overené zákazníkmi. Nehľadí sa teda iba na cenu za preklik, ale aj na hodnotenie obchodu práve v službe Overené zákazníkmi, ďalej na cenu produktu a jeho dostupnosť.

Možnosti nastavenia ceny za preklik

Cenu za preklik môžete nastaviť dvoma spôsobmi. Buď v administrácii vášho obchodu na Heureka.sk pod záložkou Nastavenie cien prekliku alebo vo vašom XML súbore.

  • Administrácia

V administrácii obchodu máte možnosť nastaviť cenu za preklik ako na celú kategóriu, tak aj na jednotlivé produkty. Pri nastavení ceny za preklik na kategóriu ovplyvníte všetky produkty, ktoré máte v tejto kategórii umiestnené. Ak však nastavíte individuálnu cenu za preklik na produkt v tejto kategórii, tak má toto nastavenie prednosť pred cenou na celú kategóriu.

Obr. Nastavenie ceny za preklik na produkt

  • XML

V XML súbore využijete pre nastavenie ceny za preklik tag HEUREKA_CPC. Ak tento tag použijete prvýkrát, je potrebné v administrácii nastaviť, že chcete skutočne využívať ceny za preklik z XML (viď obrázok). Nastavené ceny z XML súboru môžete prípadne rýchlo zmeniť v administrácii pri nastavení individuálnej ceny za preklik na produkt.

Obr. Nastavenie prednosti cien preklikov z XML

A aká je priorita pri nastavovaní cien preklikov?

  • Produkt v administrácii
  • Produkt z XML
  • Kategórie v administrácii

Máte k tomu ďalšie otázky? Skúste sa obrátiť na niektorého z našich Heureka Špecialistov. Ich prehľad nájdete na stránke https://certifikace.heureka.cz/. Alebo nám môžete napísať na podpora@heureka.sk.

 

 

Pridaj komentár