Lekcia 5: Overené zákazníkmi

Overené zákazníkmi je nezávislá služba pre ohodnotenie nákupu v e-shope. Hodnotenie a skúsenosti ostatných nakupujúcich sú pri výbere daného e-shopu pre zákazníkov kľúčové. Hodnotí sa pomocou dotazníku spokojnosti, ktorý príde zákazníkovi 10 dní od vytvorenia objednávky. Na základe vyplnených dotazníkov spokojnosti môže obchod získať certifikát Overené zákazníkmi, vďaka ktorému sa obchodu otvárajú ďalšie možnosti spolupráce s Heurekou.

Zavedenie služby je nutné urobiť v dvoch krokoch. Prvým je implementácia skriptu spoločne s tajným kľúčom, ktorý nájdete v administrácii vášho obchodu na Heureke, v záložke Overené zákazníkmi. V tejto záložke nájdete tiež druhý krok a tým je aktivácia služby a potvrdenie podmienok pomocou tlačítka AKTIVOVAŤ.

Ako získať certifikát Overené zákazníkmi?

Certifikát Overené zákazníkmi môže získať každý obchod, ktorý má službu Overené zákazníkmi správne zavedenú a získa za posledných 90 dní desiatky viac menej kladných hodnotení. Pre získanie modrého certifikátu potrebuje e-shop minimálne 90% odporúčaní za posledných 90 dní. Pre získanie zlatého certifikátu Overené zákazníkmi je potreba minimálne 97% odporúčaní za posledných 90 dní a až stovky viac menej kladných hodnotení.

Strata certifikátu

Ku strate modrého certifikátu dochádza v prípade, že v sledovanom období (teda za posledných 90 dní) klesne odporúčanie pod hranicou 88,0 %. K strate zlatého certifikátu dochádza pri poklese hodnotenia pod 95% odporúčaní za posledných 90 dní, rovnako sa sleduje aj počet hodnotení.

Vďaka získaniu aspoň modrého certifikátu Overené zákazníkmi môžete využívať:

  • Bidding (nastavenie ceny za preklik)
  • Heureka Košík
  • Sortiment report
  • Zapojiť sa do akcií, ktoré organizujeme (ShopRoku, Deň dopravy zdarma, Garancia dodania do Vianoc, atď.)

Po zavedení služby Overené zákazníkmi máte možnosť pracovať s vašimi štatistikami vyplnených dotazníkov spokojnosti. Môžete sa teda pozrieť,  presne a kedy vás zákazníci hodnotili. Vaše interné štatistiky nájdete v administrácii obchodu na Heureka.sk v záložke Overené zákazníkmi. Na detaile obchodu pri recenzii, môžete zákazníka identifikovať podľa dátumu a času objednávky. Prípadne máte možnosť zasielať v skripte pre Overené zákazníkmi aj číslo objednávky (order id), ktoré potom zobrazíme pri hodnotení ako v štatistikách, tak na detaile obchodu, čím zákazníka môžete ešte lepšie identifikovať. Aby ste tieto dáta videli, je nutné byť prihlásený pod registračným emailom obchodu na Heureke.

Reakcia na recenzie

Na textové recenzie na detailu obchodu môžete tiež reagovať. Stačí byť prihlásený pod svojim účtom a na výpise recenzní kliknúť na tlačítko reagovať. Aké sú správne reakcie a na čo by ste si mali dať pozor si môžete prečítať v Lekcii 6 nášho seriálu.

Čo možno neviete?

  • Dotazníkspokojnosti dostane každý zákazník, ktorý vo vašom obchode nakúpil.
  • Dotazník spokojnosti je jednému zákazníkovi zaslaný iba 1x za 90 dní pri opakovanom nákupe v jednom e-shope.
  • Na detaile obchodu sa zobrazujú iba recenzie s textovým ohodnotením, avšak do získania či straty Overené zákazníkmi sa započítavajú všetky vyplnené dotazníky za posledných 90 dní.
  • Dotazník spokojnosti je štandardne zasielaný 10 dní po nákupe. Je však možné požiadať o nastavenie ďalšej doby odoslania dotazníkov, ktorá bude viazaná na dobu dodania uvádzanú v tagu DELIVERY_DATE. Je potrebné zasielať dostupnosť v XML súbore (tag DELIVERY_DATE) väčší než 5 dní, a tiež v XML súbore i v skripte pre Overené zákazníkmi zasielať tag ITEM_ID. Potom je potreba nás kontaktovať na info@heureka.sk, aby sme toto nastavenie povolili.
  • Export recenzií na web môžete využiť, i keď ešte nemáte certifikát Overené zákazníkmi. Túto možnosť nájdete opäť v záložke Overené zákazníkmi v administrácii vášho obchodu na Heureke.
  • Hodnotenie z Overené zákazníkmi sa zobrazuje aj vo výsledkoch vyhľadávania na Google, viac si tom môžete prečítať tu.

Pokiaľ máte pocit, že vám služba Overené zákazníkmi nefunguje správne, kontaktujte nás na info@heureka.sk, radi s vami nastavenie skontrolujeme.

2 komentáre k “Lekcia 5: Overené zákazníkmi”

Pridaj komentár