Riadite sa správnymi pravidlami pre predaj použitého tovaru na Heureke?

Predaj použitého tovaru sa na Heureke riadi presnými pravidlami a nepatrí ani do Heureka Košíku. O čo ide? Čítajte ďalej.

Použitý tovar sa dá predávať v osobitnom režime s 0% DPH. Riadi sa však presnými pravidlami na základe ustanovenia § 66 zákona č. 222/2004 Z.z. Tovar predávaný v osobitnom režime s 0% DPH nie je možné posielať na Heureku ako nový a zaraďovať ho do katalógu medzi produkty, ktoré podmienky nových produktov spĺňajú. Zákazník totiž automaticky predpokladá, že nakupuje nový a nepoužitý tovar a obdrží faktúru aj s uvedením 20% DPH. Použitý tovar je preto dôležité jasne a zreteľne označiť. Každý zákazník má právo sa rozhodnúť, či má alebo nemá záujem o použitý tovar a preto musí byť o tejto skutočnosti informovaný.

Na označenie použitého, čiže bazárového tovaru slúži tag ITEM_TYPE. Použitý tovar musí byť teda riadne označený, prípadne nesmie byť v XML súbore vyplnený vôbec. Podrobnú špecifikáciu XML feedu nájdete tu. Špecifikácia XML súboru je doplnkovým dokumentom Všeobecných obchodných podmienok užívania portálu Heureka.sk.

V prípade, že e-shop posiela nesprávne označenie použitého tovaru, bude na Heureke deaktivovaný.

Ak vám to nie je jasné, alebo potrebujete poradiť, obrátte sa na nás na info@heureka.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s