Platiteľ, alebo neplatiteľ DPH

Platiteľ, alebo neplatiteľ DPH? Zásadná otázka, pokiaľ chcete využívať Heureku na maximum, teda mať PPC režim. Vyhnite sa problémom s finančným úradom a vyplňte si správne svoje fakturačné údaje na Heureke. Kde a ako tieto informácie zistiť a nastaviť sa dozviete v našom článku.

Pre obdržanie správnej faktúry S alebo BEZ DPH potrebujeme, aby ste správne v administrácii zaškrtli nové políčko „Platiteľ DPH“ alebo „Neplatiteľ DPH“, ktoré je po novom povinné. Túto možnosť nájdete v administrácii obchodu na troch miestach, môžete si teda vybrať.

  1. V záložke Prehľad, po kliknutí na Zmeniť fakturačné údaje,
  2. v záložke Stav kreditu dole, kde je tlačidlo „Zmeniť“ pri uvedených fakturačných údajoch,
  3. po kliknutí na Dobiť kredit (ak ešte nemáte zvolenú možnosť).

Ako spoznám, či som alebo nie som platiteľ DPH?

Podľa toho, aké spĺňate nasledujúce podmienky, je potrebné vyplniť fakturačné údaje v administrácii na Heureke.

  • Pokiaľ som česká firma, som registrovaná k DPH a mám pridelené DIČ, zaškrtnem tlačidlo „Platiteľ DPH„, vyplním svoje DIČ, IČ + fakturačné údaje podľa obchodného registra a pri nákupe služieb dostanem faktúru s DPH.
  • Pokiaľ som česká firma, nie som registrovaná k DPH, zaškrtnem políčko „Neplatiteľ DPH“, uvediem svoje IČ + fakturačné údaje podľa obchodného registra a pri nákupe služieb dostanem faktúru s DPH.
  • Pokiaľ som slovenská firma, som registrovaná k DPH v SR (aj pretože práve teraz nakupujem službu v EÚ – od českej firmy Heureka Shopping, s.r.o.), mám pridelené IČ-DPH, zaškrtnem políčko „Platiteľ DPH“, uvediem IČ-DPH, IČ + fakturačné údaje podľa obchodného registra a pri nákupe služieb dostanem faktúru bez DPH v režime reverse charge.
  • Ak som slovenská firma, nie som registrovaná k DPH v SR, nemám pridelené IČ-DPH, zaškrtnem políčko „Neplatiteľ DPH“, uvediem IČ + fakturačné údaje podľa obchodného registra a pri nákupe služieb dostanem faktúru s českým DPH.
  • Ak som firma zo štátu EÚ okrem Slovenska, som registrovaná k DPH, zaškrtnem políčko „Platiteľ DPH“, uvediem VAT + fakturačné údaje a pri nákupe služieb dostanem faktúru bez DPH v režime reverse charge.

Pridaj komentár