Zvýšte prekliky na Heureke v priemere na trojnásobok

Chcete vedieť, ako na Heureke zvýšiť prekliky až trojnásobne? Čo je pre to potrebné urobiť, a v akých kategóriách sa vám to môže podariť? Mrknite sa na náš článok o rozdieloch medzi FREE a PPC režimom a o tom, čo všetko vám jeho zmena môže priniesť.

E-shopy môžu na Heureke využiť 2 základné režimy: PPC a FREE. Základným rozdielom oboch režimov je zobrazovanie a párovanie produktov do katalógu Heureky. V prípade PPC (teda plateného) režimu sú produkty spárované (zaradené) do katalógu Heureky (kategória vľavo na hlavnej strane Heureky), a vo fulltextovom vyhľadávaní sú uprednostnené. FREE režim je úplne zadarmo, produkty sa však zobrazujú len vo fulltextovom vyhľadávaní.

A čo prepnutie do PPC režimu prináša?

Nárast preklikov bol zaznamenaný pri 93 % e-shopov, ktoré sa prepli z FREE do PPC režimu. Naopak, ak e-shop z PPC režimu vypadne, znížia sa mu prekliky až o 73 %. Celkové prepnutie z FREE do PPC prinesie e-shopom v priemere trojnásobný nárast preklikov. Jedná sa o priemerný nárast, pretože do týchto štatistík vstupujú ďalšie faktory, napríklad vyška dobitého kreditu, alebo aj kategórie, v ktorých e-shop pôsobí. PPC režim využíva na Heureke 46 % aktívnych e-shopov. Pritom prepnutie do PPC režimu je veľmi jednoduché, stačí si dobiť kredit v administrácii vášho obchodu na Heureke.

Prepnutie do PPC režimu sa aktuálne najviac oplatí v kategóriách Obuv, Bicykle, Liehoviny, Chladničky, Práčky, Vysávače, Notebooky a Tablety. Tieto kategórie majú vysokú návštevnosť a viac ako tretinu všetkých produktov kategórie ponúka len jeden e-shop.

Ktoré kategórie sú na tom z pohľadu PPC režimu naopak náročné? Určite sa jedná o Digitálne fotoaparáty, Herné konzoly, alebo napríklad LCD monitory. Tu je veľká konkurencia a málo produktov, ktoré by ponúkal jeden alebo len pár e-shopov.

Viac informácií o štatistikách PPC režimu, dobíjaní kreditu a základnom nastavení sa dočítate v jednom z dielov nášho seriálu Učíme sa Heureku, a ak máte ďalšie otázky, napíšte nám na podpora@heureka.sk, radi vám pomôžeme.

Jeden komentár k “Zvýšte prekliky na Heureke v priemere na trojnásobok”

Pridaj komentár