Nové dátové prehľady na Heureke

Dôležité biznisové rozhodnutia často vznikajú na základe správnej a presnej dátové analýzy. Aby sme vám pomohli robiť správne rozhodnutia, pripravili sme pre vás nové a rozšírené dátové prehľady a štatistiky, ktorých cieľom je poskytnúť vám podrobnejšie a presnejšie informácie o všetkom dôležitom. Radi by sme tiež poznali váš názor na naše nové prehľady, a tak nám neváhajte napísať na podpora@heureka.sk všetko, čo vás v súvislosti s nimi zaujíma a napadne. Mrknite sa nižšie na to, čo presne sme pre vás po novom pripravili.

Prehľad o výkone a nákladoch

Ako prvú novinku predstavujeme report Prehľad o výkone a nákladoch. Jedná sa o podstatné rozšírenie existujúcich štatistík, po ktorých už dlho voláte. V novom reporte môžete pracovať aj s ITEM_ID pre lepšiu identifikáciu produktov (ITEM_ID je unikátny kód produktu, ktorý nám zasielate v XML súbore). Ďalej obsahuje metriky ako napríklad rozdelenie preklikov z biddovaných a nebiddovaných pozícií.

Tento report ocenia predovšetkým biddovacie nástroje alebo e-shopy, ktoré už s dátami nejakým spôsobom pracujú. Naším cieľom je poskytnúť vám v tomto reporte čo najviac informácií, ktoré vám pomôžu zanalyzovať vašu úspešnosť na Heureke. Ako ste efektívny alebo akými kanálmi sa k vám zákazníci dostávajú – to všetko sa dozviete v novom reporte.

Report sa generuje ako .csv súbor a kompletné informácie o tom, čo všetko obsahuje, nájdete v našej nápovede.

Spárovanosť produktov – nespárované produkty

Druhý aktualizovaný report s názvom Spárovanosť produktov – nespárované produkty využijú nielen agentúry, ale aj samotné e-shopy. Tento zbrusu nový report je postavený na nespárovaných produktoch, ktoré sú dostupné v súčasnom Prehľade spárovanosti. Pri týchto nespárovaných produktoch vám zobrazíme navrhovanú zmenu názvu alebo kategórie produktu tak, aby bol výrobok správne zaradený do katalógu Heureky. Pre toto odporúčanie je nevyhnutné zasielať v XML feede EAN kódy.

Okrem toho nový prehľad obsahuje aj ďalšie užitočné informácie, napríklad minimálnu a maximálnu cenu ponúkaného produktu. Prehľad všetkých položiek a podrobnejších informácií nájdete v našej nápovede.

Oba prehľady sú zatiaľ vo fáze beta prevádzky a tak sú dáta k dispozícii každý deň až okolo poludnia. Na zrýchlení však pracujeme. Budeme tiež veľmi radi za spätnú väzbu k tomu, čo sa vám páči a čo by ste naopak zlepšili. Neváhajte písať na podpora@heureka.sk. V rámci nových reportů sme sa spojili s technologickým partnerom Keboola. DVďaka ich dátovej platforme sme oveľa flexibilnejší pri príprave nových správ.

Existujúce reporty, z ktorých novinky vychádzajú, zostávajú stále k dispozícii v administrácii obchodu v záložke Štatistiky a Prehľad spárovanosti. Pri týchto reportoch zďaleka nekončíme, už čoskoro vám zase predstavíme novinky, ktoré pre vás v oblasti lepšej analytiky pripravujeme.

Pridaj komentár