Rozšírené zobrazovanie výdajných miest pomocou tagu DELIVERY_ID

Novinkou, ktorou môžu e-shopy po novom na Heureke využiť, je rozšírené zobrazovanie výdajných miest. Na detaile produktu sa zákazníkom v informáciách o doprave zobrazia ďalšie výdajné siete – konkrétne Zásielkovňa. Čo je k tomu potrebné, a ako sa nové výdajné miesta nastavia? Mrknite nižšie.

Od augusta je možné zasielať na Heureku podporované výdajné miesta formou DELIVERY tagov. Novinka, o ktorú žiadali samé e-shopy, zjednodušia zadávanie konkrétnych miest – miesto klikania v administrácii sa údaje vypĺňajú automaticky. Doteraz bolo možné na Heureku zasielať v tagu DELIVERY_ID iba dopravcu. Jedinou výnimkou bola výdajná spoločnosť Slovenská pošta – Balík na poštu. Po novom je však možné zasielať výdajná sieť, ktorá sa zapojila do zasielania formou nového API rozhrania. Touto sieťou je Zásielkovňa.

V prípade využitia nového podporovaného dopravcu bude názov výdajne zobrazený v informačnej bubline medzi ostatnými dopravcami, v Heureka Košíku aj na detaile produktu, viď screeny nižšie.

Po novom je teda možné zasielať tagy:

<DELIVERY_ID>ZASILKOVNA</ DELIVERY_ID>

Pravidlá využívania tagov zostávajú rovnaké.

Tieto výdajné miesta a tagy DELIVERY_ID sú, rovnako ako existujúci dopravcovia, spojení s nasledujúcimi tagmi:

<DELIVERY_PRICE> 50 </ DELIVERY_PRICE> – cena za dopravu v prípade platby vopred

<DELIVERY_PRICE_COD> 80 </ DELIVERY_PRICE_COD> – cena za dopravu v prípade platby na výdajni.

Výdajné miesta v XML súbore môžu byť uvedené len pri výrobkoch, ktoré je predajca skutočne schopný doručiť na vyplnenú výdajňu. Nebude teda vyplnený pri produktoch, ktoré sú nadrozmerné a výdajňa ich nie je schopná prevziať a doručiť.

Pridaj komentár