Nový dátový prehľad – Predaje produktov v e-commerce

Pre podnikanie je dôležité mať informácie. Vedieť, ktoré kategórie tovarov na trhu rastú, aké produkty začínajú byť medzi ľuďmi populárne alebo v akom cenovom pásme sa pohybujú najpredávanejšie produkty v danej kategórii. Ak je podnikateľ schopný tieto dáta porovnať so svojimi internými dátami a správne interpretovať, môže objaviť skrytý potenciál a zamerať svoje úsilie správnym smerom. Pripravili sme si pre vás nový dátový prehľad, ktorý vám všetky dôležité informácie prinesie. Čítajte ďalej.

Predstavte si, že sa otvorením jedného súboru okamžite dozviete, aké produkty sú v danej kategórii naprieč trhom najpredávanejšie, za koľko sa predali najlacnejšie, za koľko najdrahšie a za koľko sa predávajú v priemere. Práve tieto informácie v našom prehľade nájdete. A ešte oveľa viac. K čomu vám ale môžu poslúžiť?

Informácia, za akú minimálnu, maximálnu a priemernú cenu sa konkrétny produkt predal aspoň raz je mimoriadne cenná. Umožní vám vysledovať, či pri zlacnení vzrastie počet predajov v čase. Dozviete sa tiež, či sa nepohybujete úplne mimo trhovú realitu či už jedným, alebo druhým smerom. A možno objavíte miesta, ktoré by si zaslúžili viac starostlivosti.

Predaj produktov v e-commerce vám prezradí aj najpredávanejšie značky a najpredávanejšie cenové rozpätie. Takéto informácie môžu veľmi pomôcť pri určovaní marží, plánovaní logistiky a rozširovaní portfólia.

Pre budovanie e-shopov je veľmi dôležité prichádzať s novými, aktuálne trendovými produktmi, ktoré môžu priniesť nečakané zisky. Náš prehľad obsahuje aj nastupujúce hity. Nájdete v ňom totiž skokanov, teda produkty, pri ktorých medzimesačne najviac vzrástol predaj.

Hlavným zdrojom pre nový prehľad sú dáta z meraní konverzií na úrovni produktov a doplňujúcim zdrojom štatistiky z webu Heureky. Celý proces prípravy dát je zameraný na zistenie celkového odhadu predaných kusov konkrétneho produktu a nikde sa neobjavujú informácie o konkrétnych obchodoch, ktoré sa ani nebudeme nikdy v budúcnosti nikomu poskytovať. Naším cieľom je priniesť obrázok o celkových predajoch produktov a transparentne tieto informácie poskytnúť celému trhu.

Objednávka prehľadu

Pre objednanie prehľadu je potrebné zaslať email na adresu podpora@heureka.sk, kde najlepšie už na začiatku uviesť na ako dlho prehľad objednávate (minimum je 3 mesiace), pre aké kategórie (podľa čísleníka) a ako často chcete aktualizáciu dát (mesačne, týždenne, denne). Po dokončení objednávky a vystavení faktúry vám report aktivujeme a do druhého dňa bude report dostupný v administrácii obchodu na Heureke v záložke Dátové prehľady. Novo aktualizované dáta sa budú pridávať vždy na koniec tabuľky, ktorú budete mať k dispozícii na stiahnutie v administrácii.

Cenník prehľadu je tvorený podľa počtu kategórií a frekvencie aktualizácie dát. Nájdete ho v našej nápovede, kde je uvedený aj presný popis dát, ktorý prehľad obsahuje. Ukážku reportu nájdete vo svojej administrácii pod záložkou Dátové prehľady.

Pridaj komentár