Dopravcov čaká ťažká sezóna, využívanie výdajných miest im uľaví

Tohtoročná sezóna bude z pohľadu čísel opäť rekordná, a dopravcov vďaka tomu čakajú extrémne nápory. Neradi by sme zákazníkom sľubovali veci, ktoré záležia na mnohých okolnostiach, preto z týchto dôvodov prebehnú tento rok Vianoce prvýkrát bez našej Garancie dodania do Vianoc. Využite však na maximum výdajné miesta Zásielkovne. A nezabudnite dať o tom zákazníkom vedieť. Ako na to a na čo sa ešte v rámci vianočnej sezóny zamerať sa dozviete v našom článku.

Už sme spomenuli, že tento rok prebehne predvianočné šialenstvo bez našej Garancie dodania do Vianoc. Rozhodli sme sa k tomu na základe skúseností z vlaňajších rokov a tiež aktuálnych informácií z trhu. Využívanie výdajných miest nie je spojené s takým tlakom na konkrétny čas doručenia, a mnoho výdajných sietí má vlastný rozvoz. Potešte svojich zákazníkov tým, že im vianočné darčeky skutočne dorazia pod vianočný stromček.

Využitie výdajných miest

Využívate výdajné miesta Zásielkovňa? Nezabudnite o tom dať vedieť užívateľom Heureky. Nie je jednoduchšej cesty, než ho pridať do XML súboru v tagu DELIVERY. Výdajné miesta sa potom zobrazujú na detaile produktu vo výpise cien dopráv pri obchode, vo filtrovaní na detaile produktu, ďalej vo výpise výdajných miest na detaile obchodu a v neposlednom rade aj v Heureka Košíku. Miest pre zobrazenie je skutočne veľa a zákazníci ich radi využívajú. Ukážky zobrazenia výdajných miest:

Neviete ako výdajné miesta do vášho XML súboru zadať? Obráťte sa na váš shopsystém, či správcu e-shopu, postup je veľmi jednoduchý.

Aj Vianoce majú pracovné dni, nezabudnite to povedať vašim zákazníkom

Nebudete cez vianočné pracovné dni spracovávať objednávky, či úplne skryjete tlačidlo „Kúpiť“? Nezabudnite deaktivovať aj obchod Heureka, či upraviť dostupnosť v XML súbore.

  • Budeme spracovávať objednávky, odosielať balíky aj napriek vianočným pracovným dňom.

Nie je potrebné nič meniť.

  • Nebudeme odosielať balíky, ale bude možné vykonať objednávku na našom e-shope cez vianočné pracovné dni.

Je potrebné upraviť dostupnosť produktov v XML súbore pomocou tagu DELIVERY_DATE, aby zodpovedala realite odoslania balíkov, alebo si obchod prepnúť do FREE režimu (administrácia obchodu na Heureke, záložka Nastavenie zobrazovania), tým sa budú produkty zobrazovať len vo fulltextovom vyhľadávaní.

  • Nebudeme odosielať balíky, ani spracovávať objednávky, nebude teda možné tovar objednať cez vianočné pracovné dni.

Je potrebné nás pred Vianocami kontaktovať, aby sme obchod blokovali, aby sa produkty nezobrazovali na Heureke a po Vianociach nás opäť kontaktovať, aby sme obchod aktivovali.

Pridaj komentár