Lekcia 4: Názvy produktov – Prečo boli zavedené povinné názvy v sekciách?

Ako už sme naznačili minule, v tomto dieli sa pozrieme na zúbok tomu, prečo sú niektoré názvy povinné, ako všetko vzniklo a ako majú správne vyzerať.

V časoch, keď na Heureke bolo niekoľko stoviek tisíc produktov, nebolo treba klásť až taký dôraz na to, ako vyzerajú názvy produktov. Ako sa ale katalóg Heureky rozširoval, začalo byť jasné, že je potrebné pristúpiť k sprísneniu názvov v jednotlivých kategóriách. Začali sa totiž k sebe párovať produkty iných vlastností a parametrov a rôzne produkty, ktoré rozhodne nemali čo robiť spoločne na jednej karte. Dnes je teda vo väčšine sekcií nutné uvádzať v názve povinné informácie, aby sme porovnávali len produkty rovnakých vlastností a kvality.

Ako spoznáte, aký je v sekcii povinný názov? Jednoducho, stačí sa pozrieť na nasledujúci odkaz: Povinné názvy.

Základom názvu je vo väčšine prípadov Výrobca, typ (produktová rada) a opis varianty, prípadne produktové číslo.

Prečo výrobca v názve?

Požiadavkou uvádzania výrobcu v názve chránime  zákazníkov, ale aj obchody, a zároveň značky. Ak totiž do názvu uvediete výrobcu, predídete tak zlúčeniu s menej kvalitnými a lacnejšími produktami, ktoré by boli v porovnaní obchodov na produktovej karte vyššie než vy.

Ako sme písali v minulom dieli, keď nepoznáte výrobcu, uveďte ako výrobu svoj obchod.

Prečo produktová rada? (Brúska)

Iba výnimočne sa stáva, že by výrobca vyrábal iba jeden produkt nejakého druhu, napríklad brúsku. Preto je názov „Makita brúska“ nedostačujúci. Dokonca ani „Makita uhlová brúska“ nestačí. Kvôli rozlíšeniu jednotlivých typov je potreba uvádzať pri produktoch ich rad, napríklad „Makita uhlová brúska GA9050R“.

Prečo detailný povinný názov, príp. produktové číslo? (Pneumatika)

Sú produkty, pri ktorých ani pomocou produktového radu nedôjde k dostatočnému rozlíšeniu jednotlivých variantov produktu a je potreba uviesť do ich názvu ďalšie podrobnosti.

Typickým príkladom sú pneumatiky. Keď sa pozrieme na to, aký je povinný názov pre sekciu Pneumatiky, zistíme, že musí obsahovať: Výrobca | typ | šírka / profil | priemer | index nosnosti a rýchlosti. Preto názov „Continental WinterContact TS860“ ani zďaleka nekonkretizuje, ktorú pneumatiku si zákazník môže vybrať, pretože sa táto pneumatika vyrába v niekoľkých desiatkach rôznych rozmerov. Správny názov bude vyzerať teda nasledovne: „Continental WinterContact TS860 195/65 R15 91T“.

Správnym uvádzaním variantov navyše predídete zbytočným kliknutiam do obchodu.

 

Pridaj komentár