Lekcia 8: EAN kódy na Heureke

Na každej našej Heureka Roadshow sa vyskytla otázka, prečo Heureka nepoužíva na párovanie produktov EAN kódy. Veď sa jedná o unikátny identifikátor každého produktu. Nie je to tak úplne pravda. Úplne ich nepoužívame, ale ich uvádzanie nám aj vám môže pomôcť. Viac v ďalšom diely nášho seriálu.

EAN kód je unikátny len keď ho zaplatíte a v okamihu, kedy je pre sadu 50 autíčok jeden EAN a vy ich predávate samostatne, stali by sa z nich pre nás neoddeliteľné varianty.

Bohužiaľ bola chybovosť pri zasielaní príliš veľká a po niekoľkých zásadných problémoch s EAN kódmi sme sa rozhodli prestať používať automatické párovanie podľa EAN.

S EAN kódom však pri zaraďovaní produktov pracujeme, preto je dobré, ak ho poznáte a jedná sa o správny kód, EAN kód posielať. Administrátori sekcií pri zaraďovaní EAN kódy vidia a môžu im pomôcť spárovať správne produkty.

EAN kódy používame (len niekde) a na čo si dať pozor?

Na Heureke však zostalo niekoľko sekcií, kde sú EAN kódy povinné. Ide o tieto kategórie:

obrázek

KNIHY, FILMY, HUDBA, SPRIEVODCOVIA, UČEBNICE, KOMISKY, E-KNIHY, AUDIOKNIHY

Ak teda váš obchod ponúka produkty v niektorej z vyššie uvedených kategórií, je nutné, aby tieto produkty mali správne vyplnený EAN kód.

Heureka pracuje len s 13-miestnym EAN kódom, ak máte 12-miestny kód, stačí na jeho začiatok pridať 0.

Všetky použité EANy vo vašom feede musia byť unikátne – ak náš systém nájde vo feede nejaký duplicitný EAN, kódy sa nenačítajú a ak ponúkate produkty v sekciách, v ktorých je povinný EAN kód, nedostanú sa v tom prípade na schválenie ani produkty, ktoré EAN kód duplicitné nemajú. Rovnako tak sa prestanú zobrazovať aj už schválené produkty.

Dátový Prehľad zaradených produktov v administrácii obchodu

Nakoniec ešte pripomenieme Prehľad zaradených produktov, ktorý nájdete v administrácii obchodu. V tomto prehľade sa podľa EAN kódu snažíme k vašim nezaradeným produktom nájsť produkty už schválené. Tento prehľad slúži ku kontrole správnych názvov. Videonávod na report nájdete tu.

 

Pridaj komentár