Štartujeme registráciu na ShopRoku 2020

Tento rok obzvlášť uľahčujete mnohým zákazníkom život a prinášate im radosť z nakupovania. Teraz je čas vaše služby náležite oceniť. Už po dvanástykrát sa začína tradičná súťaž e-shopov – ShopRoku 2020. Registračné formuláre a bannery na podporu hlasovania sú k dispozícii na internetovej stránke súťaže. Všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete v tomto článku. Držíme vám palce!

Cieľom súťaže ShopRoku je oceniť najkvalitnejšie a najobľúbenejšie e-shopy na českom a slovenskom trhu. Týmto ocenením preukazujete kvalitu a dôveru, ktorú vo vás zákazníci majú.

Ikonka ShopRoku na vašom e-shope vám môže priniesť až o 15 % viac prekliknutí z Heureky. Ak tomu neveríte, pozrite sa na našu infografiku.

V súťaži ShopRoku vyhlasujeme zvyčajne 3 cenyCenu kvality, Cenu za popularitu a Cenu Heureky. Aj v tomto ročníku sú všetky súťažné kategórie rovnaké ako v minulom roku. Nižšie nájdete odkazy na registráciu do jednotlivých kategórií.

Cena kvality – kategóriu si môžete vybrať TU

Do Ceny kvality automaticky zaraďujeme všetky e-shopy, ktoré majú získaný certifikát Overené zákazníkmi. Víťaza a finalistov vyhlasujeme v 44 podkategóriách a z nich vyhlásime víťaza a finalistov v 13 hlavných kategóriách. Na záver vyhlásime 1 absolútneho víťaza, teda najkvalitnejší e-shop roka 2020.

E-shopy si majú možnosť vybrať od 1. 12. 2020 do 28. 02. 2021 kategóriu, v ktorej chcú súťažiť. Kategóriu si odporúčame zvoliť čo najskôr, stačí sa prihlásiť do administrácie obchodu na Heureke a v záložke Cena Kvality si ju vybrať. Ak si e-shop nezvolí žiadnu kategóriu, automaticky mu bude pridelená.

Víťazov a finalistov určujeme na základe hodnotení v Overené zákazníkmi za celý rok 2020. Pre zjednodušenie a väčšiu transparentnosť sme z kritérií odstránili nepovinné otázky z dotazníka Overené zákazníkmi, a preto sa viac sústredíme na % odporúčaní, počet hodnotení a počet produktov v XML súbore


Zostáva tiež stanovenie hornej hranice maximálneho počtu hodnotení. Znamená to, že Cenu kvality môžu získať aj menšie obchody, pretože po získaní určitého počtu hodnotení sa už ďalšie nezapočítavajú a do úvahy sa berie hodnota stanovenej  maximálnej hranice.

Cena za popularitu – kategóriu si môžete vybrať TU

O víťazovi v Cene za popularitu budú rozhodovať v 13 kategóriách používatelia hlasovaním. Hlasovanie prebieha na internetovej stránke ShopRoku od 1. 12. 2020 do 28. 02. 2021 a používatelia môžu dať hlas až 3 najobľúbenejším e-shopom. E-shopy si od 1. 12. 2020 do konca hlasovania majú možnosť vybrať kategóriu, v ktorej chcú súťažiť. Opäť odporúčame zvoliť si kategóriu čo najskôr, stačí sa prihlásiť do administrácie obchodu na Heureke a v záložke Cena Kvality si kategóriu vybrať. Zároveň môžete na podporu hlasovania využiť pripravené bannery, ktoré nájdete na tomto odkaze. Hlasovací formulár v Cene za popularitu nájdete TU.

Zmena sa dotkla pravidla o tzv. spotrebiteľských súťažiach, ktoré sú tento rok ZAKÁZANÉ.

Zakázané je nakupovať hlasy pomocou zliav na nákup v obchode a podmieňovať hlasy zľavou alebo zvýhodnením nákupu v e-shope a pod.

Cena Heureky – zaregistrovať sa môžete TU

Do kategórie Cena Heureky je potrebné e-shop zaregistrovať. Takúto registráciu môže   urobiť ktokoľvek – majiteľ, spokojný zákazník, a pod. Registrácia sa začína na internetovej stránke ShopRoku 1. 12. 2020 a pri registrácii bude potrebné uviesť, prečo by mal e-shop získať ocenenie Cena Heureky. O ocenenie môžu súťažiť e-shopy, ktoré sú niečím výnimočné, majú zaujímavý príbeh, prispievajú k sociálnej integrácii, alebo sú akýmkoľvek iným spôsobom unikátne. Vo finále oceníme 5 najlepších e-shopov. Sošku s Cenou Heureky si odnesie jeden absolútny víťaz a dvaja finalisti.

Všetky potrebné informácie nájdete na internetovej stránke ShopRoku, alebo nám napíšte na podpora@heureka.sk a my vám radi všetko vysvetlíme.

Pridaj komentár