Nové pravidlá označovania energetickej triedy

Od 1. marca 2021 nastane zmena v označovaní energetickej triedy vybraných spotrebičov a ruší sa plusové označenie. Ak máte e-shop, nezabudnite si včas aktualizovať XML feed. V prípade, že ste v pozícii zástupcu určitých značiek a máte možnosť editovať produkty, musíte ich detaily upraviť v špeciálnom rozhraní Heureky, do ktorého máte prístup.

Keďže technológia neustále napreduje, musela by vzniknúť štvorplusová kategória A++++. V označení by však bolo príliš veľa plusov, a preto je čas vrátiť sa k starej dobrej abecede bez znamienok. Navyše súčasné označovanie A+, A++, A+++ spotrebiteľov mätie. Spotrebič A+ sa javí ako veľmi úsporný, ale v skutočnosti je v úspornosti až na treťom mieste. 

Čo sa zmení?

Európska komisia zavádza od 01. 03. 2021 nové pravidlá a pôvodné označenie energetickej triedy sa vracia k abecednému „A“ až „G“. Výrobky označené A+,A++, A+++ sa presunú do triedy B až D.

Na čo si dať pozor? 

Všetky e-shopy, ktoré predávajú nižšie uvedené spotrebiče, by si mali skontrolovať svoj XML feed a zmeniť parametre ich energetickej triedy najneskôr do 28. 02. 2021.
Ak ste zástupcom značky a máte prístup k editácii produktov, prejdite do špeciálneho rozhrania a skontrolujte si všetky vaše produkty a ich detail. Pri editácii je potrebné vkladať nový energetický štítok (obrázok) ako PDF s názvom – Energetický štítok – 2021.

Na ktoré produkty sa zmena vzťahuje?

Zmena sa týka nasledujúcich produktov:

  • umývačky riadu
  • práčky, vrátane kombinovaných so sušičkou
  • televízory, monitory a digitálne informačné displeje
  • chladničky, mrazničky a vínotéky
  • komerčné chladiace zariadenia
  • svetelné zdroje

Veríme, že je to zmena k lepšiemu, ktorá uľahčí spotrebiteľom výber spotrebičov a v konečnom dôsledku aj odľahčí životné prostredie.

Veď zmena je život! 

 Prajeme vám pekný deň a ak by ste niečo potrebovali, sme tu pre vás na linke 488 570 070 alebo prostredníctvom emailu podpora@heureka.sk 

Vaša Heureka

Pridaj komentár