Ako na párovanie na Heureke: POVINNÉ PARAMETRE

Posielate nám parametre v tagu PARAM a stále si nie ste istí, aký je rozdiel medzi povinným a nepovinným parametrom? Náš videoporadca vám na to odpovie.

Parametre sú vlastnosti produktu, ktoré ho odlišujú od ostatných variantov – napr. veľkosť, farba, materiál, hmotnosť, atď.

Práve tag PARAM nesie informáciu o vlastnostiach daného produktu. V niektorých kategóriách je zadávanie určitých parametrov povinné. Ak v týchto kategóriách povinné parametre nevyplníte, vaša ponuka sa nebude pri filtrovaní daného parametra zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania, ani v porovnaní cien v detaile produktu a váš produkt sa nebude dať kúpiť cez Heureka Košík.

V tejto tabuľke nájdete prehľad kategórií a povinných parametrov. Tabuľku neustále aktualizujeme, preto ju odporúčame pravidelne sledovať.

Pozrite si video, ktoré vám najlepšie objasní, čo presne povinné parametre znamenajú.

Kvôli zvyšujúcemu sa počtu produktov, ktoré je možné v jednotlivých kategóriách zakúpiť, stále viac ľudí používa filtrovanie produktov.

Odporúčame sa na vyplnenie parametrov zamerať a nezabúdať jak na tie nepovinné, tak hlavne na tie povinné, aby sa vaša ponuka vždy zobrazila.

Povinné parametre, ktoré sú pre používateľov pri výbere dôležité, bývajú napr. rozmery, farba, objem, druh materiálu, spotreba energie, určenie a iné. Aby boli tieto dôležité parametre v poriadku, do vášho feedu je nutné jasne a správne uviesť danú hodnotu. Zobrazenie parametrov potom vyzerá takto:

Parametre môžu byť číselné, textové, alebo výber možností áno/nie.
Správne vyplnenie tagov PARAM vyzerá takto:

Podrobnejšie informácie o tom, aké hodnoty sa majú správne zadávať, nájdete v našej nápovede.

Povinné parametre sa postupne stanú dôležitou podmienkou pre zaradenie ponúk do kategórie.
V oblečení tak napr. bez uvedenia veľkosti, farby, či materiálu nebudú vaše ponuky ani zaradené do katalógu.


Posielate parametre, ale aj tak ich nemáte pri produkte vyplnené? Napíšte nám na info@heureka.cz a spoločne to vyriešime.

Dajte odber Heureka Business kanálu na YouTube a sledujte aj naše ďalšie videá, nech vyťažíte z Heureky všetko, čo sa dá.

Pridaj komentár