Ako na párovanie na Heureke: Výrobca vs. Značky


Pri párovaní produktov na Heureke od vás vyžaduje zadanie Výrobcu aj Značky. Ako spoznáte, v čom je rozdiel? Pozrite si video Výrobca x Značka, ktoré vám označovanie najlepšie objasní alebo pokračujte v čítaní.

Značka a výrobca môže byť v niektorých prípadoch to isté. Výrobca je spoločnosť, ktorá môže byť zároveň aj značkou používanou v marketingu.

Existujú ale aj prípady, kedy  značka a výrobca predstavujú dva rôzne názvy. Je to tak vtedy, keď má výrobca pod sebou viac značiek.

Značky (brandy) vždy uvádzajte v názve produktu pod tagom <productname>

Uvádzanie názvu značky a výrobcu je dôležité z dôvodu, že  zákazníci poznajú výrobok pod propagovanou marketingovou značkou, ale výrobcovia chcú mať výrobky označené jednotným názvom výrobcu. Často tiež dochádza k predaju značiek medzi výrobcami a následnému prepisovaniu všetkých názvov produktov.

Ako všetko správne zadávať do XML súboru?

Výrobcu nájdete v XML súbore pod označením <manufacturer>

Ak je výrobca zároveň aj značkou, uveďte ho aj do názvu produktu <productname>.  Ak je značka odlišná od výrobcu, uveďte ju vo svojom XML súbore pod tagom PARAM a nezabudnite ju uviesť v názve produktu, teda v tagu <productname>

Tým, že pri párovaní uvediete obe informácie (výrobcu aj značku), docielite nielen správne zaradenia produktu, ale aj lepšie cielenie marketingovej aktivity danej značky.


Posielate parametre, ale aj tak ich nemáte pri produkte vyplnené? Napíšte nám na info@heureka.cz a spoločne to vyriešime.

Dajte odber Heureka Business kanálu na YouTube a sledujte aj naše ďalšie videá, nech vyťažíte z Heureky všetko, čo sa dá.

Pridaj komentár